Dýha v interiéru je jako klenot

Dýha v interiéru je jako klenot

Na blogu STOMM se dnes vrhneme do fascinujícího světa dýhy! Rádi vám přiblížíme, proč je použití dýhy v interiérech takovým zásadním a inspirativním prvkem.

Dýha do interiéru
Dýhované komody

Dýha je skutečným klenotem přírody. Jedná se o tenký řez dřeva, který pochází z podélného nebo plošného řezu kmene stromu. Výsledkem je jedinečný a esteticky působivý vzor, který neodolatelně přitahuje naši pozornost. Při práci ve stolařství STOMM jsme nalezli nespočet způsobů, jak tuto krásu dýhy integrovat do interiérů a zvýraznit tak výjimečnost každého prostoru.

Dýhová sesazenka

Jedna z bezkonkurenčních výhod dýhy je její unikátnost. Každá dýha je svým vzorem jedinečná. To znamená, že máte vždy zaručeno, že vaše místnost bude mít originální a osobitý vzhled. Přirozená krása dýhy navíc přináší do prostoru teplo a harmonii, což jsou klíčové prvky pro vytvoření příjemné atmosféry v domově.

Obklady z dýhy
Dýha v interiéru

Dýha se hodí do každé místnosti, ať už je to obývací pokoj, ložnice, kuchyně nebo pracovna. V obývacím pokoji můžete například volit konferenční stolek s dýhovanou deskou, který působí jako umělecké dílo. Dýha na stěnách v ložnici vytvoří uklidňující prostředí pro dokonalý noční odpočinek. Kuchyni zase vyzdvihne dýha na kuchyňských skříních, která udělá dojem na každého, kdo vkročí do vaší kulinářské říše.

Dýhovaná kuchyňská linka
Kuchyňská linka a dýha

Kombinace různých druhů dýhy může být dalším nástrojem, jak dosáhnout jedinečného vzhledu. Můžeme experimentovat s různými dřevinami a jejich odstíny, abychom vytvořili výrazné kontrasty a zajímavé vzory. Pro odvážné jedince může být dýha i výrazným prvkem v moderním minimalistickém designu, kde dodá interiéru příjemný pocit tepla a přirozenosti.

Přestože je dýha nádherným a ušlechtilým materiálem, není náročná na údržbu. Je dostatečně pevná a odolná, aby vydržela i dlouhodobé používání a stačí ji jen občas očistit jemným hadříkem. To z ní dělá perfektní volbu pro každého, kdo touží po trvalém a elegantním zařízení interiéru.

Vzorník dýh

Ve STOMM pracujeme s dýhou poměrně často a rádi. S každým projektem se snažíme přenést naše nadšení i do vašeho domova. Vytváříme interiéry, které jsou nejen vizuálně ohromující, ale také funkční a přizpůsobené vašemu životnímu stylu.

Pokud hledáte jedinečnost, krásu a kvalitu, nemůžete minout tuto nádhernou přírodní dekoraci.

Přejeme vám mnoho radosti při vytváření vašeho vysněného interiéru s dýhou!

Dýhovaná komoda

Jaký dýhovaný kousek nábytku by se hodil k vám domů?

Datum přidání 27. 7. 2023
Doba čtení 3 min.
Linda Kozouskova

Další články

Proměna dívčího pokoje
Datum přidání 14. 7. 2023
Doba čtení 3 min.
Linda Kozouskova

Proměna dívčího pokoje

Ahoj všichni! Dnes bychom se chtěli podělit o příběh proměny dětského pokoje v bytovém domě. Pokoj byl původně vybaven nábytkem ve stylu…

Design nábytku – Inspirace – Výstava tvorby Jiřího Pelcla
Datum přidání 6. 6. 2023
Doba čtení 2 min.
Linda Kozouskova

Design nábytku – Inspirace – Výstava tvorby Jiřího Pelcla

Jiří Pelcl, přední český architekt, designér, profesor a bývalý rektor UMPRUM, představuje od roku 2021 v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně retrospektivní…

Kuchyňská linka v bílo-černém dekor
Datum přidání 10. 5. 2023
Doba čtení 2 min.
Linda Kozouskova

Kuchyňská linka v bílo-černém dekor

Po konzultaci s naším váženým zákazníkem, který plánoval pronajímat svůj byt, jsme se rozhodli použít nejkvalitnější materiály, abychom zajistili dlouhodobou odolnost…

Novinky a trendy.