Vnitřní vybavení kuchyně: Tipy na vychytávky pro každodenní život

Vnitřní vybavení kuchyně: Tipy na vychytávky pro každodenní život

Moderní vychytávky a vybavení pro vaši kuchyni vám zjednoduší život a přidají estetickou hodnotu. Správný výběr vnitřního vybavení je klíčem k efektivnímu využití prostoru a optimální organizaci. Moderní vybavení od renomovaných značek jako Franke, Blum a Kesseboehmer, vám mohou výrazně usnadnit práci v kuchyni. V tomto článku vám představíme některé praktické tipy na vychytávky do kuchyně.

1.  Široké šuplíky:

Pro dolní části kuchyňských linek jsou nejpraktičtější prostorné výsuvy s minimální šířkou 60 cm. Tyto výsuvy by měly být dostatečně vysoké, aby pojaly i větší hrnce. Výsuvné systémy Antaro od společnosti Blum jsou skvělou volbou pro moderní kuchyně, spojují moderní design s vysokou funkčností.

  • Elegantní a moderní design

  • Vysoká nosnost a stabilita

  • Plný výsuv a přístup k obsahu

  • Tichý chod, zavírání s tlumením

  • Variabilita a flexibilita

Výsuv Blum Antaro

Výsuv Blum Antaro, zdroj

2.  Horní Skříňky až po Strop:

Kuchyňské linky, které sahají až po strop, jsou v dnešní době základ, protože nabízejí více úložného prostoru a odstraní nutnost úklidu prachu a  pavučin. Doporučujeme volit výklopy pro horní skříňky, které se otevírají nahoru a můžete je držet v libovolné výšce. Nejvíce spolehlivé jsou produkty společnosti Blum. Patří zde výklopy HF (Hochfaltklappe), HK (Hochklappe) a HK Top (Hochklappe Top).

 • Maximální využití prostoru: Přinášejí s sebou schopnost maximálně využít i ty nejvýše položené skříňky, které by jinak zůstaly nevyužité. Díky výklopům můžete snadno a pohodlně uložit sezónní nádobí, méně používané spotřebiče nebo dekorační prvky.

 • Soft-Close mechanismus: Další klíčovou výhodou je mechanismus zajišťující, že výklopy se zavírají tiše a plynule, což přináší mnoho významných výhod.

Výklopy Aventos HF

Výklopy HF, zdroj

 

3.  Příborníky:

Pro uložení příborů, vařeček a dalších kuchyňských pomůcek jsou nejlepší příborníky, které jsou dostupné v různých šířkách a materiálech, včetně plastu, dřeva a nerezi.

Příborník

Příborník, zdroj

 

4.  Držáky: Do šuplíků můžete přidat praktické držáky na talíře nebo nože. Držáky talířů jsou nastavitelné a vhodné i k přenášení talířů, což usnadní prostírání stolu.

Držák na talíře

Držák na talíře, zdroj

 

5.  Vestavné řezačky fólií: Pokud často balíte potraviny do fólie nebo alobalu, víte, jak může být manipulace s nimi nepříjemná. Řešením jsou vestavné řezačky fólií, které jsou zabudované přímo do zásuvky a usnadňují balení bez nepořádku.

Řezačka fólií

Řezačka fólií, zdroj

 

6.  Stojany na Kořenky:

Díky skříňkám Space twin od společnosti Blum lze i v miniaturních kuchyních vytvořit efektivní úložný prostor pro nezbytné koření a lahve. Tyto skříňky jsou navrženy tak, aby se snadno vešly kamkoli a vytvořily kompaktní, ale praktické úložné řešení.

 • Skříňky SPACE TWIN: Mají šířku pouhých 20 cm, což znamená, že se bez problémů vejdou i do úzkých kuchyní. Tato kompaktní šířka umožňuje využít prostor, který by jinak zůstal nevyužitý, a poskytuje cenný úložný prostor pro vaše koření, bylinky a láhve.

 • Přehledný zásobník na kořenky: Praktický stojánek na kořenky v skříňkách SPACE TWIN zajišťuje, že vše má své pevné místo a sklenice se ve výsuvu nekutálí. V závislosti na modelu skříňky lze dokonce chytré vnitřní členění vyjmout a pohodlně umístit na pracovní desku, což vám umožní pracovat s kořením a bylinkami přímo u vaření.

Skříňka na oleje a kořenky

Skříňka na oleje a kořenky, zdroj

Skříňka na oleje a kořenky

Skříňka na oleje a kořenky, zdroj

 

7.  Dávkovač saponátu: Pro pohodlný přístup k mycím prostředkům doporučujeme montovat dávkovač saponátu přímo do dřezu nebo pracovní desky, což udržuje čistotu a estetiku kuchyně.

Dávkovač saponátu

Dávkovač saponátu, zdroj

8.  Odpadkové koše:

Správně vybrané odpadkové koše a sortéry mohou v kuchyni výrazně usnadnit třídění odpadu a udržování čistoty. Koše značky Franke oslovují svou konstrukční odolností, kvalitními materiály a zároveň dostupnou cenou.

 • Klasické Koše: Odpadkové koše s jednou nádobou jsou vyrobeny z kvalitního plastu a často obsahují uhlíkový filtr integrovaný ve víku. Některé modely disponují nerezovým víkem, což zvyšuje jejich odolnost a estetickou hodnotu.

 • Sortery s více nádobami pro třídění: Liší se počtem vnitřních nádob a objemem odpadu, který dokážou pojmout. Můžete si vybrat mezi sortery s dvěma, třemi nebo čtyřmi nádobami, což umožňuje pohodlné třídění odpadu přímo ve vaší kuchyni. Pro eliminaci nepříjemných zápachů jsou tyto koše vybaveny uhlíkovým filtrem.

 • Různá řešení pro různé potřeby: Pro ty, kdo se zajímají o udržitelnost, nabízíme robustní koše vyrobené z recyklovaného materiálu, který omezuje růst baktérií. Tyto koše jsou navíc opatřeny krytem a lze je snadno zabudovat do zásuvek.

Odpadkový koš

Odpadkový koš, zdroj

 

Rohový odpadkový koš

Rohový odpadkový koš, zdroj

 

9.  Elektro zásuvky zabudované do pracovní desky:

Pro připojení elektřiny na kuchyňském ostrůvku jsou ideální elektro zásuvky zabudované do pracovní desky. Tyto moderní zásuvky nabízejí minimalistický design a praktické využití.

Výsuvné zásuvky

Výsuvné zásuvky, zdroj

 

10.  Drátěný program:

Pokud chcete využít rohové skříně, můžete zvážit vysouvací polici LeMans, která usnadňuje přístup k uloženým věcem. Drátěné koše se také hodí do úzkých skříněk pro přehledné uskladnění hrnců, kuchyňských robotů a dalšího vybavení.

Rohové řešení

Rohové řešení, zdroj

 

11.  Servo Drive otevírání pro koše a lednice:

Jde o inovativní technologií, která umožňuje otevírat a zavírat kuchyňské koše, lednici nebo mrazák pomocí elektronické jednotky.

 • Komfortní ovládání: Servo Drive vám umožňuje otevřít koše nebo lednici pouhým lehkým dotykem, což je zvlášť užitečné, když máte plné ruce potravin nebo vařící nádoby.

 • Hygienické: Díky tomuto ovládání nemusíte přicházet do fyzického kontaktu s kuchyňským vybavením, což přispívá k udržení hygieny v kuchyni.

 • Moderní a elegantní: Servo Drive přináší do vaší kuchyně moderní a elegantní vzhled, ideální volbu pro ty, kteří chtějí vybavit svou kuchyni nejnovějšími technologiemi.

Servo drive

Servo drive, zdroj

 

Investice do moderního vybavení kuchyňských skříněk a doplňků se v dlouhodobém horizontu vyplatí. Vaše kuchyně se stane srdcem domova, které nejen usnadní práci, ale také vás nadchne svým vzhledem a funkcionalitou. Ať už máte malou, střední nebo velkou kuchyni, moderní výbava na míru vám pomůže vytvořit prostor, kde se budete cítit jako skvělý kuchař a designér současně.

 

 

 

 

 

Datum přidání 26. 9. 2023
Doba čtení 5 min.
Veronika Snytrova

Další články

Kritéria pro výběr kuchyňského dřezu
Datum přidání 23. 6. 2023
Doba čtení 4 min.
Linda Kozouskova

Kritéria pro výběr kuchyňského dřezu

Ahoj kuchařští nadšenci! Dnes se s Vámi podíváme na jeden z nejdůležitějších prvků v kuchyni – dřez! Ano ten, který snáší veškeré výzvy,…

TIPY NA VYBAVENÍ POTRAVINOVÉ SKŘÍNĚ V KUCHYNI
Datum přidání 6. 5. 2024
Doba čtení 3 min.
Veronika Snytrova

TIPY NA VYBAVENÍ POTRAVINOVÉ SKŘÍNĚ V KUCHYNI

Kuchyně je srdcem domova a dobře vybavená potravinová skříň je klíčovým prvkem, který Vám pomůže udržet pořádek a organizaci ve Vaší kulinářské…

Nadčasová Elegance kuchyňského designu
Datum přidání 12. 4. 2024
Doba čtení 2 min.
Veronika Snytrova

Nadčasová Elegance kuchyňského designu

Vstupme na chvíli do světa kuchyňské elegance, kde se setkává moderní estetika s prvotřídními materiály. Představujeme Vám kuchyňskou linku, která zcela…

Nářezové centrum