Design nábytku – Inspirace – Výstava tvorby Jiřího Pelcla

Design nábytku – Inspirace – Výstava tvorby Jiřího Pelcla

Jiří Pelcl, přední český architekt, designér, profesor a bývalý rektor UMPRUM, představuje od roku 2021 v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně retrospektivní výstavu své tvorby.

Jiří Pelcl se proslavil svou schopností propojit funkčnost, estetiku a inovaci ve svých návrzích. Jeho práce je plná organických tvarů a nekonvenčních materiálů, které přinášejí do interiérů jedinečnost a originalitu.

STOMM

Pro nás jako stolařství spolupracující s designérem je toto klíčové, protože můžeme přenést prvky, které nás inspirovaly, do vlastní tvorby designových interiérů.

Na výstavě nás zaujala Pelclova odvaha kombinovat různé materiály, jako dřevo, kov a sklo. Přináší do interiérů zajímavé a nevšední prvky. Jeho tvorba je nejenom vizuálně atraktivní, ale také plně funkční.

STOMM

Jiří Pelcl je známý svou schopností spojit tradiční řemeslné techniky s moderním designem. Jeho nábytek zaujímá významné místo mezi designovými kousky, které přinášejí do interiérů eleganci a vkus. Na výstavě jsme si všimli jeho mistrovské práce s dřevem, která zahrnovala složité dřevořezby, precizní spoje a vysoce kvalitní zpracování. Tato pozornost k detailu a láska k řemeslu nás inspirují v naší vlastní práci ve stolařství.

Dalším zásadním prvkem Pelclových návrhů je jeho důraz na ergonomii a pohodlí. Jeho nábytek je navržen tak, aby vyhovoval potřebám uživatele a poskytoval optimální komfort. Také v naší praxi je pro nás důležité zohlednit tyto principy při výrobě nábytku pro interiéry, abychom zajistili, že každý kus, který vytváříme, je nejen esteticky příjemný, ale také pohodlný a funkční.

STOMM

Výstava tvorby Jiřího Pelcla nám přinesla také inspiraci v oblasti barev a materiálů. Pelcl se nebojí experimentovat s odvážnými kombinacemi barev a textur, čímž vytváří zajímavé vizuální kontrasty. Tato vize nám umožňuje přemýšlet o nových způsobech, jak využívat různé druhy dřeva a jiných materiálů ve svých vlastních návrzích, abychom dosáhli jedinečného a přitažlivého vzhledu.

Pelclovo mistrovství ve spojení tradice a moderního designu, jeho důraz na detaily, ergonomii a estetiku nás motivovaly k neustálému zdokonalování řemesla a poskytování jedinečných služeb našim zákazníkům.

 

Datum přidání 6. 6. 2023
Doba čtení 2 min.
Linda Kozouskova

Další články

Vnitřní vybavení kuchyně: Tipy na vychytávky pro každodenní život
Datum přidání 26. 9. 2023
Doba čtení 5 min.
Veronika Snytrova

Vnitřní vybavení kuchyně: Tipy na vychytávky pro každodenní život

Moderní vychytávky a vybavení pro vaši kuchyni vám zjednoduší život a přidají estetickou hodnotu. Správný výběr vnitřního vybavení je klíčem k efektivnímu…

Kritéria pro výběr kuchyňského dřezu
Datum přidání 23. 6. 2023
Doba čtení 4 min.
Linda Kozouskova

Kritéria pro výběr kuchyňského dřezu

Ahoj kuchařští nadšenci! Dnes se s Vámi podíváme na jeden z nejdůležitějších prvků v kuchyni – dřez! Ano ten, který snáší veškeré výzvy,…

Povrchová ochrana dřeva Osmo olejem
Datum přidání 11. 8. 2023
Doba čtení 3 min.
Veronika Snytrova

Povrchová ochrana dřeva Osmo olejem

Povrchová ochrana dřeva pomocí aplikace Osmo oleje je určena k tomu, aby poskytla dřevu dlouhodobou ochranu a zároveň podpořila jeho přirozenou krásu.…

Novinky a trendy.