Nábytek na míru pod schodištěm

Nábytek na míru pod schodištěm

Jednou z našich nejoblíbenějších částí naší práce v oboru stolařství je hledání řešení pro požadavky zákazníků. A to se stalo i v tomto konkrétním případě, kdy jsme byli osloveni zákazníkem ohledně využití prostoru pod schodištěm, kde byla pouze samostatně stojící sauna, ale dále byl tento prostor nevyužitý a nevypadal příliš esteticky. Zákazník chtěl, abychom tento prostor přeměnili na úložný prostor s pracovní plochou pro manželčinu práci na šicím stroji a zároveň jsme měli najít způsob, jak šikovně zakomponovat také saunu, aby vše působilo sjednoceným dojmem. Pro saunu ještě vyplýval technický požadavek na cirkulaci vzduchu a šicí stroj potřeboval zásuvky.

S radostí jsme přijali výzvu a začali jsme navrhovat řešení pro tento neobvyklý prostor. Nejprve jsme získali přesné rozměry a plánování mohlo začít. Museli jsme pečlivě zvážit všechny aspekty projektu, včetně estetiky, funkčnosti a bezpečnosti.

Jako první jsme se zaměřili na úložný prostor. Navrhli jsme vysoké a nízké skříně v minimalistickém designu. Dalším krokem bylo navrhnout a vyrobit pracovní stůl pro manželčin šicí stroj. Stůl byl opatřen potřebnými úložnými prostory a dalšími funkcemi, jako například elektrickou zásuvkou pro napájení stroje. Pracovní stůl byl zároveň také designovou linií, která svým průběhem ozvláštňovala celou nábytkovou sestavu. Saunu jsme nábytkově obestavěli tak, aby se stala zabudovanou a na míru jsme vyrobili mřížování pro zajištění cirkulace vzduchu.

Navrhli jsme celou koncepci s jednotným vzhledem, která se skvěle hodila do zbytku interiéru. Použili jsme stejné dřevo a barvu jako na schodišti a do interiéru jsme přidali prvky, které toto prostředí zjemňovaly a dodávaly mu útulnost.

Když jsme byli s výrobou hotovi, zákazník byl nadšený. Byl velmi rád, že jsme dokázali propojit jeho neobvyklé požadavky v takový estetický celek. Byli jsme rádi, že jsme mohli splnit jeho přání a že jsme přispěli k tomu, aby se jeho domov stal ještě útulnějším a funkčnějším.

Datum přidání 26. 4. 2023
Doba čtení < 1 min.
Linda Kozouskova

Další články

Kuchyně člověka od pravěku po současnost
Datum přidání 24. 5. 2023
Doba čtení 3 min.
Linda Kozouskova

Kuchyně člověka od pravěku po současnost

Od pravěku po současnost prošly kuchyně významnou proměnou. Můžeme sledovat fascinující změny v designu nábytku a interiérovém designu kuchyně, které odrážejí technologický pokrok…

Praxe studentů
Datum přidání 12. 5. 2023
Doba čtení 2 min.
Linda Kozouskova

Praxe studentů

Stolařství STOMM, se zaměřuje na výrobu nábytku nejvyšší kvality. Jako firma, která se neustále snaží zlepšovat svou práci a inovovat, jsme…

Proměna v řadovém domku
Datum přidání 20. 3. 2023
Doba čtení < 1 min.
Linda Kozouskova

Proměna v řadovém domku

V řadovém domku jsme se podíleli na proměně prostoru s klenbami a vyráběli jsme novou kuchyňskou linku pro manželský pár, který si…