Šest optimálních kuchyňských půdorysů

Šest optimálních kuchyňských půdorysů

Návod, jak porozumět kuchyňskému trojúhelníku

Kuchyňský trojúhelník je základním konceptem, kterým se řídíme při návrzích kuchyní. Tento trojúhelník zahrnuje tři klíčové oblasti kuchyně: sporák, dřez a lednici. Jakmile porozumíte tomu, jak tyto tři prvky spolu interagují, můžete vytvořit efektivní a funkční kuchyňský půdorys. Zde je šest optimálních kuchyňských půdorysů, které vám mohou pomoci získat lepší přehled o tom, jaký design je pro vaši kuchyni nejlepší.

 

 

Plánování kuchyně

Plánování kuchyně, zdroj

 

 

1. Půdorys ve tvaru L

Půdorys ve tvaru L je jedním z nejběžnějších kuchyňských designů. Tento půdorys vytváří kuchyňský trojúhelník tím způsobem, že umisťuje sporák a dřez na protilehlé stěny kuchyně a lednici na jednom z konců. Tento půdorys funguje dobře pro menší kuchyně, protože umožňuje efektivní využití dostupného prostoru.

Kuchyně ve tvaru ,,L"

Kuchyně ve tvaru ,,L“, zdroj

 

 

2. Kuchyňský půdorys ve tvaru U

Půdorys ve tvaru U je ideální pro kuchyně s větším prostorem. Sporák, dřez a lednici umisťuje na tři různé strany kuchyně, což vytváří větší pracovní plochu. Tento půdorys umožňuje více lidem pracovat ve stejnou dobu a nabízí dostatek úložného prostoru.

 

Kuchyně ve tvaru ,,U"

Kuchyně ve tvaru ,,U“, zdroj

 

 

3. Kuchyňský půdorys ve tvaru G

Půdorys ve tvaru G je rozšířením půdorysu ve tvaru U a je ideální pro kuchyně s velkým prostorem. Tento půdorys zahrnuje sporák, dřez a lednici na třech různých stěnách a přidává další úložný prostor a pracovní plochu. To je skvělý půdorys pro vaření s více lidmi nebo pro ty, kteří mají rádi prostornou kuchyni.

 

Kuchyně ve tvaru ,,G"

Kuchyně ve tvaru ,,G“, zdroj

 

 

4. Půdorys typu Galley

Půdorys typu Galley je ideální pro úzké kuchyně. Tento půdorys umisťuje sporák, dřez a lednici na dvou protilehlých stěnách a vytváří úzkou chodbu mezi nimi. Je to efektivní způsob, jak využít omezený prostor, ale může být méně vhodný pro ty, kteří mají rádi otevřený prostor.

 

Kuchyně tvaru ,,Galley"

Kuchyně tvaru ,,Galley“, zdroj

 

5. Kuchyňský půdorys s ostrůvkem

Kuchyňský půdorys s ostrůvkem zahrnuje střed kuchyně jako střední pracovní plochu. Sporák a dřez mohou být umístěny na ostrůvku, zatímco lednice a další spotřebiče zůstávají na stěnách. Tento design funguje dobře pro kuchyně s dostatečným prostorem a je skvělý pro ty, kteří rádi vaří s ostatními, protože vytváří společenský prostor uprostřed kuchyně.

 

Kuchyně s ostrůvkem

Kuchyně s ostrůvkem, zdroj

 

 

6. Otevřený kuchyňský půdorys

Otevřený kuchyňský půdorys je moderním trendem, který kombinuje kuchyni, jídelní prostor a obývací pokoj do jednoho otevřeného prostoru. Tento design je ideální pro ty, kteří mají rádi společenský styl života a rádi tráví čas s rodinou a přáteli během vaření a jídla.

 

Pamatujte si, že optimální kuchyňský půdorys závisí na vašich potřebách, preferencích a dostupném prostoru. Před tím, než se pustíte do plánování vaší kuchyně, pečlivě zvažte, jaký půdorys by nejlépe vyhovoval vašim potřebám a životnímu stylu. Nezapomeňte také brát v úvahu umístění elektrospotřebičů, úložný prostor a dostupnost světla, abyste dosáhli nejlepšího výsledku.

 

 

Datum přidání 12. 9. 2023
Doba čtení 3 min.
Veronika Snytrova

Další články

Překližka – Způsoby použití v interiéru
Datum přidání 21. 7. 2023
Doba čtení 4 min.
Linda Kozouskova

Překližka – Způsoby použití v interiéru

Překližka zaznamenává stále rostoucí popularitu jako materiál do interiérů. Má řadu výhod oproti klasickému dřevu, což jí činí atraktivní volbou…

TechniStone – použijte silný prvek v interiéru!
Datum přidání 16. 8. 2023
Doba čtení 3 min.
Veronika Snytrova

TechniStone – použijte silný prvek v interiéru!

TechniStone – použijte silný prvek v interiéru! TechniStone má u návrhářů a zákazníků pevné místo jako silný prvek pro vytváření magických interiérů. Nabízí…

Proměna kuchyňské linky v rodinném domě v Boskovicích
Datum přidání 25. 7. 2023
Doba čtení 3 min.
Linda Kozouskova

Proměna kuchyňské linky v rodinném domě v Boskovicích

Hodnocení zákazníka ,,Proměna kuchyňské linky v našem rodinném domě byla pozitivní zkušenost. Díky 3D vizualizacím jsme si mohli představit, jak bude…

Novinky a trendy.